RN73R2BTTD4070B10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2BTTD4070B10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 407 OHM 0.1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.29700
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:407 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
PRG3216P-2262-B-T5

PRG3216P-2262-B-T5

Susumu

RES SMD 22.6K OHM 1W 1206 WIDE

На залиха: 430.941

$0.23205

TNPW12064K87FETA

TNPW12064K87FETA

Vishay / Dale

RES 4.87K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 417.710

$0.23940

SM6227FT5R76

SM6227FT5R76

Stackpole Electronics, Inc.

RES 5.76 OHM 1% 3W 6227

На залиха: 197.048

$0.50749

RTAN0805BKE47K0

RTAN0805BKE47K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 47K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 600.384

$0.16656

SR732HTTER200F

SR732HTTER200F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 525.789

$0.19019

RN731JTTD86R6D50

RN731JTTD86R6D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 86.6 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RK73G2ATTD5603D

RK73G2ATTD5603D

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

CRGCQ2512F100R

CRGCQ2512F100R

TE Connectivity AMP Connectors

CRGCQ 2512 100R 1%

На залиха: 227.272

$0.44000

M55342H02B30E1PWS

M55342H02B30E1PWS

Vishay / Dale

RES SMD 30.1K OHM 1% 1/8W 0505

На залиха: 9.623

$11.43000

RK73H2ETTD1740F

RK73H2ETTD1740F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 174 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 3.607.503

$0.02772

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв