RS73F2BTTD3093B

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RS73F2BTTD3093B
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 309K OHM 0.1% 1/3W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.14683
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RS73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:309 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
Y40235K00000B9W

Y40235K00000B9W

VPG Foil

RES SMD 5K OHM 0.1% 0.3W 1206

На залиха: 20.752

$6.26430

AT0402BRD07294RL

AT0402BRD07294RL

Yageo

RES SMD 294 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.165.637

$0.08579

RMCF0805FT5R90

RMCF0805FT5R90

Stackpole Electronics, Inc.

RES 5.9 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2ATTD2873F25

RN73H2ATTD2873F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 287K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RG2012N-2153-D-T5

RG2012N-2153-D-T5

Susumu

RES SMD 215K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.022.913

$0.09776

RT1206BRD07205RL

RT1206BRD07205RL

Yageo

RES SMD 205 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 1.074.113

$0.09310

TNPW121026K7BEEN

TNPW121026K7BEEN

Vishay / Dale

RES 26.7K OHM 0.1% 1/2W 1210

На залиха: 150.375

$0.66500

M55342H06B620GRWS

M55342H06B620GRWS

Vishay / Dale

RES SMD 620 OHM 2% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

RN73R1JTTD3002B10

RN73R1JTTD3002B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 484.848

$0.20625

RCP0505B470RJWB

RCP0505B470RJWB

Vishay / Dale

RES SMD 470 OHM 5% 1.4W 0505

На залиха: 30.000

$4.00000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв