RN73R2ATTD7062D100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD7062D100
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 70.6K OHM 0.5% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06630
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:70.6 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2ATTD3242F100

RN73R2ATTD3242F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 32.4K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

AC2010FK-071R8L

AC2010FK-071R8L

Yageo

RES SMD 1.8 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 1.225.640

$0.08159

SMM02040C3481FB000

SMM02040C3481FB000

Vishay / Beyschlag

RES 3.48K OHM 1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 3.759.398

$0.02660

SG73S1JTTD20R5D

SG73S1JTTD20R5D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20.5 OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 3.220.611

$0.03105

MCT06030C8452FP500

MCT06030C8452FP500

Vishay / Beyschlag

RES SMD 84.5K OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 6.325.110

$0.01581

RMCF2512FT1K15

RMCF2512FT1K15

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.15K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.107.925

$0.04744

RP73D2A1K69BTG

RP73D2A1K69BTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 1.69K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 139.602

$0.71632

RT2512CKB07182RL

RT2512CKB07182RL

Yageo

RES SMD 182 OHM 0.25% 3/4W 2512

На залиха: 250.620

$0.39901

WSLP1206R0125FEA

WSLP1206R0125FEA

Vishay / Dale

RES 0.0125 OHM 1% 1W 1206

На залиха: 357.142

$0.28000

RN73R2BTTD1232F25

RN73R2BTTD1232F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.3K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв