RN73R2ETTD2002C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ETTD2002C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.25935
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:20 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPW0805383KBEEN

TNPW0805383KBEEN

Vishay / Dale

RES 383K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 259.268

$0.38570

RG3216N-2370-W-T1

RG3216N-2370-W-T1

Susumu

RES SMD 237 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 216.995

$0.46084

RN73R1ETTP48R7C50

RN73R1ETTP48R7C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 48.7 OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 1.059.322

$0.09440

HV732BTTD9094F

HV732BTTD9094F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.09M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.073.537

$0.09315

RK73H2ARTTD6204F

RK73H2ARTTD6204F

KOA Speer Electronics, Inc.

ANTI SULFURATION PRECISION CHIP

На залиха: 4.460.303

$0.02242

RN73H1JTTD6571D100

RN73H1JTTD6571D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.57K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RN73R1JTTD7680D100

RN73R1JTTD7680D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 768 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RQ73C2B34RBTD

RQ73C2B34RBTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 34 OHMS 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 114.942

$0.87000

RE1206FRE07360KL

RE1206FRE07360KL

Yageo

RES SMD 360K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 11.299.435

$0.00885

RC0402JR-07100KL

RC0402JR-07100KL

Yageo

RES SMD 100K OHM 5% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв