RN73C1J2K94BTG

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73C1J2K94BTG
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 2.94KOHM 0.1% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.97472
Листови со податоци онлајн
RN73C1J2K94BTG PDF
 • серија:RN73, Holsworthy
 • пакет:Strip
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.94 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
PHP00603E5050BST1

PHP00603E5050BST1

Vishay

RES SMD 505 OHM 0.1% 3/8W 0603

На залиха: 167.084

$0.59850

MCS04020D4700BE100

MCS04020D4700BE100

Vishay / Beyschlag

RES SMD 470 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 600.384

$0.16656

RNCF1206DTC383R

RNCF1206DTC383R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 383 OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 2.886.002

$0.03465

RN73R2ATTD7323F25

RN73R2ATTD7323F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 732K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RN731JTTD3362F25

RN731JTTD3362F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 33.6K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RN73H2ETTD27R0F50

RN73H2ETTD27R0F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 27 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

ERA-2AEB1541X

ERA-2AEB1541X

Panasonic

RES SMD 1.54KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 256.410

$0.39000

RC0603FR-076R81L

RC0603FR-076R81L

Yageo

RES SMD 6.81 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RNCF0805BTE634R

RNCF0805BTE634R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 634 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.724.137

$0.05800

RCL1225100RFKEG

RCL1225100RFKEG

Vishay / Dale

RES SMD 100 OHM 2W 2512 WIDE

На залиха: 156.250

$0.64000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв