WK73R2JTTE2370F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
WK73R2JTTE2370F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 237 OHM 1% 1W 1812
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.08625
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:WK73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:237 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Wide 1812 (4532 Metric), 1218
 • добавувач уред пакет:-
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2BTTD1291C50

RN73H2BTTD1291C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.29K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

RN731JTTD9420D50

RN731JTTD9420D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 942 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

CRCW0201576RFKED

CRCW0201576RFKED

Vishay / Dale

RES SMD 576 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 3.269.042

$0.03059

RT2512CKB0769R8L

RT2512CKB0769R8L

Yageo

RES SMD 69.8 OHM 0.25% 3/4W 2512

На залиха: 250.620

$0.39901

RT1210CRE0711K8L

RT1210CRE0711K8L

Yageo

RES SMD 11.8KOHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 616.903

$0.16210

RN73R1JTTD3521B50

RN73R1JTTD3521B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.52K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

RG3216P-2670-B-T5

RG3216P-2670-B-T5

Susumu

RES SMD 267 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 895.094

$0.11172

ERJ-U0XF3090Y

ERJ-U0XF3090Y

Panasonic

RES 309 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 1.638.806

$0.06102

RN73R2ETTD6040D10

RN73R2ETTD6040D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 504.617

$0.19817

TNPW08052K32BETA

TNPW08052K32BETA

Vishay / Dale

RES 2.32K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 348.092

$0.28728

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв