RCP0603B15R0GS2

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RCP0603B15R0GS2
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 15 OHM 2% 1.5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$1.38000
Листови со податоци онлајн
RCP0603B15R0GS2 PDF
 • серија:RCP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:15 Ohms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):1.5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±150ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
 • висина - седење (макс):0.023" (0.58mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
HV73V1JTTD1692F

HV73V1JTTD1692F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.9K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 934.055

$0.10706

SMM02040C2408FB300

SMM02040C2408FB300

Vishay / Beyschlag

RES 2.4 OHM 1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 263.157

$0.38000

PLT1206Z2431LBTS

PLT1206Z2431LBTS

Vishay

RES SMD 2.43KOHM 0.01% 0.4W 1206

На залиха: 19.253

$6.75200

RN73R2ETTD27R0B50

RN73R2ETTD27R0B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 469.924

$0.21280

M55342K06B221ARWS

M55342K06B221ARWS

Vishay / Dale

RES SMD 221 OHM 0.1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

AC1210FR-078K87L

AC1210FR-078K87L

Yageo

RES SMD 8.87K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 2.844.141

$0.03516

RN73R1JTTD1560B50

RN73R1JTTD1560B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 156 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

RN73R1JTTD1742C25

RN73R1JTTD1742C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 17.4K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

RN73H2ATTD3320D10

RN73H2ATTD3320D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 332 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 542.740

$0.18425

RCP0603W15R0JEB

RCP0603W15R0JEB

Vishay / Dale

RES SMD 15 OHM 5% 1.5W 0603

На залиха: 117.481

$0.85120

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв