RG1005P-151-B-T5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG1005P-151-B-T5
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
31571
Единечната цена
$0.36000
Листови со податоци онлајн
RG1005P-151-B-T5 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:150 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RC0201DR-078K87L

RC0201DR-078K87L

Yageo

RES SMD 8.87KOHM 0.5% 1/20W 0201

На залиха: 4.926.108

$0.02030

RN73C2A887RBTDF

RN73C2A887RBTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 887 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 106.382

$0.94000

RG1005N-2371-B-T5

RG1005N-2371-B-T5

Susumu

RES SMD 2.37KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 325.489

$0.30723

RCS040211R3FKED

RCS040211R3FKED

Vishay / Dale

RES SMD 11.3 OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 8.143.322

$0.01228

CRGH1206F21R

CRGH1206F21R

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 21 OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 5.130.836

$0.01949

RN73R2BTTD47R0F10

RN73R2BTTD47R0F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 47 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 721.500

$0.13860

RN73H2ETTD6570A10

RN73H2ETTD6570A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 657 OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 122.856

$0.81396

RC1608F3090CS

RC1608F3090CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 309 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 12.406.947

$0.00806

RK73H1ETTP1803F

RK73H1ETTP1803F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 180K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R1ETTP2320C25

RN73R1ETTP2320C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 232 OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 1.059.322

$0.09440

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв