RK73B2ARTTD754G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73B2ARTTD754G
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 750 KOHM 2% 1/4W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02691
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73-RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:750 kOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNCF0402CTE24K9

RNCF0402CTE24K9

Stackpole Electronics, Inc.

RES 24.9K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 1.833.852

$0.05453

RMCF2010FT2R80

RMCF2010FT2R80

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.8 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.635.046

$0.03795

RN73R2ETTD3120A25

RN73R2ETTD3120A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 283.728

$0.35245

RN73H2ETTD1013C50

RN73H2ETTD1013C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 101K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 415.593

$0.24062

RN73R2ATTD4811B25

RN73R2ATTD4811B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.81K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RK73H2ARTTD6651F

RK73H2ARTTD6651F

KOA Speer Electronics, Inc.

ANTI SULFURATION PRECISION CHIP

На залиха: 4.460.303

$0.02242

RT0603CRD07143RL

RT0603CRD07143RL

Yageo

RES SMD 143 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.587.553

$0.06299

RN73C2A2K1BTDF

RN73C2A2K1BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 106.382

$0.94000

CRCW060366K5FKTB

CRCW060366K5FKTB

Vishay / Dale

RES SMD 66.5K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 6.788.866

$0.01473

RK73B1JRTTD272J

RK73B1JRTTD272J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.7K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 5.727.376

$0.01746

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв