RN73H1JTTD2710D50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD2710D50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 271 OHM 0.5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06560
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:271 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRGCQ1206F82R

CRGCQ1206F82R

TE Connectivity AMP Connectors

CRGCQ 1206 82R 1%

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN731JTTD77R7F100

RN731JTTD77R7F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 77.7 OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RK73H2ARTTD4121D

RK73H2ARTTD4121D

KOA Speer Electronics, Inc.

ANTI SULFURATION PRECISION CHIP

На залиха: 2.319.109

$0.04312

AF1206FR-072K7L

AF1206FR-072K7L

Yageo

RES SMD 2.7K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 5.157.297

$0.01939

WSL2010R2400FEK

WSL2010R2400FEK

Vishay / Dale

RES 0.24 OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 141.083

$0.70880

ERJ-S14F1501U

ERJ-S14F1501U

Panasonic

RES SMD 1.5K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.164.822

$0.08585

ERJ-S02F4640X

ERJ-S02F4640X

Panasonic

RES SMD 464 OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 1.931.620

$0.05177

CRCW0603100KFHEAP

CRCW0603100KFHEAP

Vishay / Dale

RES SMD 100K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 333.333

$0.30000

RNCF0805DTC649R

RNCF0805DTC649R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 649 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.349.206

$0.01575

RCP0603B1K60JEC

RCP0603B1K60JEC

Vishay / Dale

RES SMD 1.6K OHM 5% 1.5W 0603

На залиха: 79.710

$1.38000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв