RN73H1JTTD2432A10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD2432A10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 24.3K OHM 0.05% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.39235
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:24.3 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RCL061223R7FKEA

RCL061223R7FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 23.7 OHM 3/4W 1206 WIDE

На залиха: 2.204.099

$0.04537

RT2010DKE0737R4L

RT2010DKE0737R4L

Yageo

RES SMD 37.4 OHM 0.5% 1/2W 2010

На залиха: 409.165

$0.24440

RN73H2BTTD56R9A25

RN73H2BTTD56R9A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 56.9 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 329.218

$0.30375

RN731JTTD6811B10

RN731JTTD6811B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.81K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 501.253

$0.19950

ERJ-U01F26R7C

ERJ-U01F26R7C

Panasonic

RES 26.7 OHM 1% 1/20W 0201 SMD

На залиха: 2.171.552

$0.04605

RG2012N-4533-W-T5

RG2012N-4533-W-T5

Susumu

RES SMD 453K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 325.489

$0.30723

TNPW06033K61BETA

TNPW06033K61BETA

Vishay / Dale

RES 3.61K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 348.092

$0.28728

M55342K06B215BRTS

M55342K06B215BRTS

Vishay / Dale

RES SMD 215K OHM 0.1% 0.15W 0705

На залиха: 19.651

$6.61520

RN73H2ETTD5620B10

RN73H2ETTD5620B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 562 OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 200.501

$0.49875

RN73H2ETTD1370B25

RN73H2ETTD1370B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 137 OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 300.751

$0.33250

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв