RT0805FRD0717K8L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0805FRD0717K8L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01522
Листови со податоци онлајн
RT0805FRD0717K8L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:17.8 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73G2BTTD52R3D

RK73G2BTTD52R3D

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 2.319.109

$0.04312

RN73H2BTTD8873B25

RN73H2BTTD8873B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 887K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

RN73C1J162RBTDF

RN73C1J162RBTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 162 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 280.497

$0.35651

RN73H1JTTD1870B05

RN73H1JTTD1870B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 187 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 158.290

$0.63175

RNCF0603BTC4K70

RNCF0603BTC4K70

Stackpole Electronics, Inc.

RES 4.7K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 2.424.242

$0.04125

CRCW2512300RJNEGHP

CRCW2512300RJNEGHP

Vishay / Dale

RES SMD 300 OHM 5% 1.5W 2512

На залиха: 128.205

$0.78000

RNCP1206FTD90K9

RNCP1206FTD90K9

Stackpole Electronics, Inc.

RES 90.9K OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RT0805DRD07174RL

RT0805DRD07174RL

Yageo

RES SMD 174 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 3.862.495

$0.02589

MMP200JR-91K

MMP200JR-91K

Yageo

RES SMD 5% 2W MELF

На залиха: 595.628

$0.16789

PHP00603E3881BST1

PHP00603E3881BST1

Vishay

RES SMD 3.88K OHM 0.1% 3/8W 0603

На залиха: 167.084

$0.59850

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв