RN73H2BTTD1890F25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2BTTD1890F25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 189 OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.11480
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:189 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2BTTD5231F50

RN73H2BTTD5231F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.23K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

CRCW120664R9FKEAHP

CRCW120664R9FKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 64.9 OHM 1% 3/4W 1206

На залиха: 1.837.897

$0.05441

CRCW251212R0JNTH

CRCW251212R0JNTH

Vishay / Dale

RES SMD 12 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 958.221

$0.10436

CRCW2010220RFKEF

CRCW2010220RFKEF

Vishay / Dale

RES SMD 220 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.635.046

$0.03795

CR022432F

CR022432F

Meritek

RES SMD 24.3K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 3.514.938

$0.02845

WR12W1914FTL

WR12W1914FTL

Walsin Technology

RES 1.91M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 13.531.799

$0.00739

6-2176089-1

6-2176089-1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/6W 0603

На залиха: 144.927

$0.69000

RK73H2ETTD2492F

RK73H2ETTD2492F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24.9K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 3.607.503

$0.02772

HV73V2ATTD5363D

HV73V2ATTD5363D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 536K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 817.260

$0.12236

RK73H1ETTP4322D

RK73H1ETTP4322D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 43.2K OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 3.607.503

$0.02772

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв