TNPW060344K8BEEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW060344K8BEEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 44.8K OHM 0.1% 1/8W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10640
Листови со податоци онлајн
TNPW060344K8BEEA PDF
 • серија:TNPW e3
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:44.8 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNCF0603DKE191R

RNCF0603DKE191R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 191 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 3.472.222

$0.02880

SR73W2HTTER115F

SR73W2HTTER115F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 525.789

$0.19019

RN73R2BTTD1012A05

RN73R2BTTD1012A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.1K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 187.969

$0.53200

RN73R1JTTD8660D25

RN73R1JTTD8660D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 866 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.314.814

$0.04320

RE0402DRE07470RL

RE0402DRE07470RL

Yageo

RES SMD 470 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 7.067.137

$0.01415

ERJ-PA2F9103X

ERJ-PA2F9103X

Panasonic

RES SMD 910 KOHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 454.545

$0.22000

RMCF2010FT66K5

RMCF2010FT66K5

Stackpole Electronics, Inc.

RES 66.5K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.635.046

$0.03795

RK73G2ATTD95R3F

RK73G2ATTD95R3F

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RN73R2BTTD3651D100

RN73R2BTTD3651D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.65K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RN73H2BTTD1152A05

RN73H2BTTD1152A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.5K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 148.887

$0.67165

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв