AC2010FK-0751KL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AC2010FK-0751KL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 51K OHM 1% 3/4W 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04486
Листови со податоци онлајн
AC2010FK-0751KL PDF
 • серија:AC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:51 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2010 (5025 Metric)
 • добавувач уред пакет:2010
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG73P2ETTD4123F

SG73P2ETTD4123F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 412K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.743.375

$0.05736

RN73R2BTTD13R0F100

RN73R2BTTD13R0F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 13 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RS73F1JTTD2320F

RS73F1JTTD2320F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 232 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

RN73H2ATTD23R2D25

RN73H2ATTD23R2D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 23.2 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RCP0505B1K60GWB

RCP0505B1K60GWB

Vishay / Dale

RES SMD 1.6K OHM 2% 1.4W 0505

На залиха: 30.000

$4.00000

RN73R1JTTD62R6B10

RN73R1JTTD62R6B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 62.6 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 484.848

$0.20625

RN73H2ETTD2841B10

RN73H2ETTD2841B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.84K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 200.501

$0.49875

RK73G2ATTD1621F

RK73G2ATTD1621F

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RC1005F1403CS

RC1005F1403CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 140K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 19.047.619

$0.00525

RN73H2BTTD2490D10

RN73H2BTTD2490D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 249 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.740

$0.18425

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв