SG73S1ETTP434J

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73S1ETTP434J
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 430K OHM 5% 1/8W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01610
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:430 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RC2010JK-07510KL

RC2010JK-07510KL

Yageo

RES SMD 510K OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 3.624.501

$0.02759

PHP00805E7233BBT1

PHP00805E7233BBT1

Vishay

RES SMD 723K OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

RCP0505B11R0JS2

RCP0505B11R0JS2

Vishay / Dale

RES SMD 11 OHM 5% 1.4W 0505

На залиха: 72.944

$1.50800

RT1210BRE077R5L

RT1210BRE077R5L

Yageo

RES SMD 7.5 OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 460.596

$0.21711

RN73H2ATTD8161D10

RN73H2ATTD8161D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.16K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 542.740

$0.18425

ERJ-6ENF8061V

ERJ-6ENF8061V

Panasonic

RES SMD 8.06K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

M55342K06B56B0RT5

M55342K06B56B0RT5

Vishay / Dale

RES SMD 56K OHM 0.1% 0.15W 0705

На залиха: 66.897

$1.64430

AR0805FR-0793R1L

AR0805FR-0793R1L

Yageo

RES SMD 93.1 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.271.455

$0.07865

RN73H1JTTD1491B25

RN73H1JTTD1491B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.49K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

CRCW120686R6FKEB

CRCW120686R6FKEB

Vishay / Dale

RES SMD 86.6 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 10.718.113

$0.00933

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв