RP73D2A7K5BTG

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RP73D2A7K5BTG
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.71632
Листови со податоци онлајн
RP73D2A7K5BTG PDF
 • серија:RP73, Holsworthy
 • пакет:Strip
 • статус на дел:Active
 • отпор:7.5 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±15ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW20102M40FKEF

CRCW20102M40FKEF

Vishay / Dale

RES SMD 2.4M OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.635.046

$0.03795

SG73S2ATTD6R04F

SG73S2ATTD6R04F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.04 OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 4.638.218

$0.02156

RN73H1JTTD4220F50

RN73H1JTTD4220F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 422 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RN73R2ETTD6341F50

RN73R2ETTD6341F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

$0.15960

HV733ATTE1243D

HV733ATTE1243D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 124K OHM 0.5% 1W 2512

На залиха: 257.267

$0.38870

RN73R2ETTD4700F25

RN73R2ETTD4700F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

$0.15960

RN73R2ETTD1801D50

RN73R2ETTD1801D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

CRCW06035K60JNTB

CRCW06035K60JNTB

Vishay / Dale

RES SMD 5.6K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 8.635.578

$0.01158

M55342H04B909DRWS

M55342H04B909DRWS

Vishay / Dale

RES SMD 909 OHM 1% 0.15W 1505

На залиха: 9.638

$11.41200

RN73R1JTTD1602C10

RN73R1JTTD1602C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 427.807

$0.23375

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв