AT0402DRD0710R5L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AT0402DRD0710R5L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 10.5 OHM 0.5% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03364
Листови со податоци онлајн
AT0402DRD0710R5L PDF
 • серија:AT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:10.5 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPW12102K49BETA

TNPW12102K49BETA

Vishay / Dale

RES 2.49K OHM 0.1% 1/3W 1210

На залиха: 169.342

$0.59052

TNPW0805825RBETY

TNPW0805825RBETY

Vishay / Dale

RES 825 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 272.420

$0.36708

RC0603F1740CS

RC0603F1740CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 174 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 13.736.263

$0.00728

RT0603CRD075K23L

RT0603CRD075K23L

Yageo

RES SMD 5.23K OHM 1/10W 0603

На залиха: 1.587.553

$0.06299

RG2012V-2260-B-T5

RG2012V-2260-B-T5

Susumu

RES SMD 226 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 119.345

$0.83790

SG73S1JTTD4640F

SG73S1JTTD4640F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 464 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 5.681.818

$0.01760

PFS35-1R5F1

PFS35-1R5F1

Riedon

RES SMD 1.5OHM 1% 35W TO263 DPAK

На залиха: 58.535

$1.87920

ERA-8ARW242V

ERA-8ARW242V

Panasonic

RES SMD 2.4K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 74.829

$1.47000

RN73R2ETTD4931B25

RN73R2ETTD4931B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 375.939

$0.26600

RC1005F3R3CS

RC1005F3R3CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 3.3 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 19.047.619

$0.00525

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв