RG2012V-132-D-T5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG2012V-132-D-T5
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 1.3K OHM 0.5% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.55860
Листови со податоци онлајн
RG2012V-132-D-T5 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.3 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73G1JTTD9090F

RK73G1JTTD9090F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 909 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 2.525.252

$0.03960

MCT06030C2212FP50S

MCT06030C2212FP50S

Vishay / Beyschlag

RES 22.1K OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 6.325.110

$0.01581

RCP1206W1K30GET

RCP1206W1K30GET

Vishay / Dale

RES SMD 1.3K OHM 2% 2.4W 1206

На залиха: 30.000

$4.00000

RC0402FR-07470RL

RC0402FR-07470RL

Yageo

RES SMD 470 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2ATTD3362D100

RN73H2ATTD3362D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 33.6K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RN73H1JTTD6121A05

RN73H1JTTD6121A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.12K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 148.887

$0.67165

SG73P2ATTD2870F

SG73P2ATTD2870F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 287 OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 4.638.218

$0.02156

M55342K04B1B80RWS

M55342K04B1B80RWS

Vishay / Dale

RES SMD 1.8K OHM 0.1% 0.15W 1505

На залиха: 9.638

$11.41200

RCP2512B820RJET

RCP2512B820RJET

Vishay / Dale

RES SMD 820 OHM 5% 3.5W 2512

На залиха: 30.000

$4.00000

RM14J471CT

RM14J471CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 470 OHM 5% 1/3W 1210

На залиха: 5.555.555

$0.01800

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв