RN73R2ATTD2002A05

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD2002A05
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 20K OHM 0.05% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.53200
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:20 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73H2BRTTD7684F

RK73H2BRTTD7684F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.68M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.050.640

$0.03278

RG3216V-9311-W-T1

RG3216V-9311-W-T1

Susumu

RES SMD 9.31KOHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 58.346

$1.88528

D55342H07B499ERT5

D55342H07B499ERT5

Vishay / Dale

RES SMD 499K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 59.686

$1.84296

RC1206FR-072M1L

RC1206FR-072M1L

Yageo

RES SMD 2.1M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RK73B2BRTTD510G

RK73B2BRTTD510G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 51 OHM 2% 1/4W 1206

На залиха: 2.542.588

$0.03933

RN73H1ETTP3241B10

RN73H1ETTP3241B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.24K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 643.252

$0.15546

M55342K06B29B1RWS

M55342K06B29B1RWS

Vishay / Dale

RES SMD 29.1KOHM 0.1% 0.15W 0805

На залиха: 10.500

$10.47600

RG1005V-5760-B-T5

RG1005V-5760-B-T5

Susumu

RES SMD 576 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 102.296

$0.97755

RN73R2BTTD3240F100

RN73R2BTTD3240F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 324 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

RN73H2ATTD74R1F25

RN73H2ATTD74R1F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 74.1 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв