RN73H2BTTD2231C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2BTTD2231C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 2.23K OHM 0.25% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.16795
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.23 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
HRG3216P-56R0-B-T5

HRG3216P-56R0-B-T5

Susumu

RES SMD 56 OHM 0.1% 1W 1206

На залиха: 245.098

$0.40800

M55342E03B83B5RWS

M55342E03B83B5RWS

Vishay / Dale

RES SMD 83.5K OHM 0.1% 1/5W 1005

На залиха: 10.357

$10.62000

M55342H04B24E9RWS

M55342H04B24E9RWS

Vishay / Dale

RES SMD 24.9K OHM 1% 0.15W 1505

На залиха: 9.638

$11.41200

RN73R1JTTD2002D25

RN73R1JTTD2002D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.314.814

$0.04320

RN73R2ATTD8661A05

RN73R2ATTD8661A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.66K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 187.969

$0.53200

RN73C1E13K3BTDF

RN73C1E13K3BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 13.3KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 251.388

$0.39779

RN73H2ATTD1433C50

RN73H2ATTD1433C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 143K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

ERJ-P14D3901U

ERJ-P14D3901U

Panasonic

RES SMD 3.9 KOHM 0.5% 1/2W 1210

На залиха: 1.683.218

$0.05941

RNCF0805BKC68R1

RNCF0805BKC68R1

Stackpole Electronics, Inc.

RES 68.1 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RN73R2ATTD2002A05

RN73R2ATTD2002A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 187.969

$0.53200

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв