RN73H1JTTD1542C50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD1542C50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 15.4K OHM 0.25% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10080
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:15.4 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MCT06030D1242DP500

MCT06030D1242DP500

Vishay / Beyschlag

RES 12.4K OHM 0.5% 1/8W 0603

На залиха: 2.732.240

$0.03660

RCS060341K2FKEA

RCS060341K2FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 41.2K OHM 1% 1/4W 0603

На залиха: 666.666

$0.15000

RL0510S-2R4-F

RL0510S-2R4-F

Susumu

RES SMD 2.4 OHM 1% 1/6W 0402

На залиха: 1.836.210

$0.05446

RT0603WRD072K26L

RT0603WRD072K26L

Yageo

RES SMD 2.26K OHM 1/10W 0603

На залиха: 400.978

$0.24939

SMM02040E3901BB300

SMM02040E3901BB300

Vishay / Beyschlag

RES 3.9K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 469.924

$0.21280

RN73H2BTTD9100A05

RN73H2BTTD9100A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 910 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 148.887

$0.67165

ERJ-U12F2001U

ERJ-U12F2001U

Panasonic

RES 2K OHM 1% 3/4W 1812 SMD

На залиха: 1.069.976

$0.09346

ERJ-U02F10R2X

ERJ-U02F10R2X

Panasonic

RES 10.2 OHM 1% 1/10W 0402 SMD

На залиха: 7.917.656

$0.01263

RN73R2ATTD1292D25

RN73R2ATTD1292D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.9K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.915.708

$0.05220

RN73R2ATTD1722A05

RN73R2ATTD1722A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 17.2K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 187.969

$0.53200

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв