ERJ-PA3D5600V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-PA3D5600V
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 560 OHM 0.5% 1/4W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02109
Листови со податоци онлајн
ERJ-PA3D5600V PDF
 • серија:ERJ-PA3
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:560 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPW080571R5BEEA

TNPW080571R5BEEA

Vishay / Dale

RES 71.5 OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 582.852

$0.17157

ERA-14EB272U

ERA-14EB272U

Panasonic

RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 142.857

$0.70000

RN73R1JTTD1022B50

RN73R1JTTD1022B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.2K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

RN73H2ETTD1331B50

RN73H2ETTD1331B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.33K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 370.370

$0.27000

RN73H2ATTD2582F25

RN73H2ATTD2582F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 25.8K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RHC2512FT215R

RHC2512FT215R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 215 OHM 1% 2W 2512

На залиха: 330.633

$0.30245

RM12J180CT

RM12J180CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 18 OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 13.333.333

$0.00750

TNPW080522K9BETA

TNPW080522K9BETA

Vishay / Dale

RES 22.9K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 348.092

$0.28728

CRCW20104R12FKTF

CRCW20104R12FKTF

Vishay / Dale

RES SMD 4.12 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 1.159.420

$0.08625

RT0805FRE0711RL

RT0805FRE0711RL

Yageo

RES SMD 11 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 9.505.703

$0.01052

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв