TNPW08056K98FETA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW08056K98FETA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 6.98K OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06750
Листови со податоци онлајн
TNPW08056K98FETA PDF
 • серија:TNPW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:6.98 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW06033K40DKTAP

CRCW06033K40DKTAP

Vishay / Dale

RES SMD 3.4K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.415.458

$0.04140

CAR0603-10KB2

CAR0603-10KB2

Riedon

RES SMD 10K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.543.209

$0.06480

RN73R2BTTD2290F50

RN73R2BTTD2290F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 229 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

3540220RFT

3540220RFT

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3540 220R 1%

На залиха: 93.220

$1.18000

RCWE1210R976FKEA

RCWE1210R976FKEA

Vishay / Dale

RES 0.976 OHM 1% 1W 1210

На залиха: 571.428

$0.17500

RS73G2ATTD5761D

RS73G2ATTD5761D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.76K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

RN73H2ATTD2002C25

RN73H2ATTD2002C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

ERJ-PB3D5360V

ERJ-PB3D5360V

Panasonic

RES SMD 536 OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 625.000

$0.16000

TNPW1210143RBETA

TNPW1210143RBETA

Vishay / Dale

RES 143 OHM 0.1% 1/3W 1210

На залиха: 169.342

$0.59052

RM10F2702CT

RM10F2702CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 27K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 13.333.333

$0.00750

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв