RNCF0805BKE243R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNCF0805BKE243R
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 243 OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.08800
Листови со податоци онлајн
RNCF0805BKE243R PDF
 • серија:RNCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:243 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SR732BTTDR226D

SR732BTTDR226D

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 637.186

$0.15694

RNCF1206BKE604R

RNCF1206BKE604R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 604 OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 1.077.586

$0.09280

ERJ-P06D2613V

ERJ-P06D2613V

Panasonic

RES SMD 261 KOHM 0.5% 1/2W 0805

На залиха: 2.805.836

$0.03564

ERJ-PA3D4303V

ERJ-PA3D4303V

Panasonic

RES SMD 430K OHM 0.5% 1/4W 0603

На залиха: 4.741.583

$0.02109

RG2012P-2802-D-T5

RG2012P-2802-D-T5

Susumu

RES SMD 28K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 3.174.603

$0.03150

RNCS0603BTE15K0

RNCS0603BTE15K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 15K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.481.481

$0.06750

CPF0805B47RE1

CPF0805B47RE1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 47 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 169.491

$0.59000

RN73R2BTTD1620C25

RN73R2BTTD1620C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 162 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

RC0603F41R2CS

RC0603F41R2CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 41.2 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 13.736.263

$0.00728

RN73C2A2K26BTG

RN73C2A2K26BTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 2.26KOHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 102.593

$0.97472

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв