RS73G1JTTD1873B

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RS73G1JTTD1873B
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 187K OHM 0.1% 1/5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.08849
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RS73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:187 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNCF1206BTC95K3

RNCF1206BTC95K3

Stackpole Electronics, Inc.

RES 95.3K OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 1.646.090

$0.06075

CRCW08051K02FKEC

CRCW08051K02FKEC

Vishay / Dale

RES SMD 1.02K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 13.440.860

$0.00744

RC0402FR-0740K2L

RC0402FR-0740K2L

Yageo

RES SMD 40.2K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERA-8ARB1822V

ERA-8ARB1822V

Panasonic

RES SMD 18.2K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 103.773

$1.06000

RN73C1J7K68BTG

RN73C1J7K68BTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 7.68KOHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 102.593

$0.97472

RNCF0603DTE2R55

RNCF0603DTE2R55

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.55 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 6.666.666

$0.01500

AA0201FR-07560KL

AA0201FR-07560KL

Yageo

RES SMD 560K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 5.913.660

$0.01691

PFC10-510RF1

PFC10-510RF1

Riedon

RES SMD 510 OHM 1% 25W PFC10

На залиха: 66.012

$1.66636

RG2012N-3242-D-T5

RG2012N-3242-D-T5

Susumu

RES SMD 32.4K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.022.913

$0.09776

RN731JTTD1503C50

RN731JTTD1503C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 150K OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв