RP73PF1E28K7BTDF

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RP73PF1E28K7BTDF
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES 28.7K OHM 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.09930
Листови со податоци онлајн
RP73PF1E28K7BTDF PDF
 • серија:RP73P, Holsworthy
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:28.7 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2ETTD23R2F25

RN73R2ETTD23R2F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

$0.15960

RN73H2BTTD1010C10

RN73H2BTTD1010C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 101 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 370.370

$0.27000

ERJ-P08D3092V

ERJ-P08D3092V

Panasonic

RES SMD 30.9 KOHM 0.5% 2/3W 1206

На залиха: 2.434.274

$0.04108

RN73H2ETTD5170F100

RN73H2ETTD5170F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 517 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

ERJ-UP3D1541V

ERJ-UP3D1541V

Panasonic

RES 1.54K OHM 0.5% 1.4W 0603

На залиха: 2.623.294

$0.03812

RN73H1ETTP4641D25

RN73H1ETTP4641D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.64K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

$0.07840

RN73R2ATTD7500C25

RN73R2ATTD7500C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 750 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

SG73P1ETTP8252F

SG73P1ETTP8252F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 82.5K OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 5.913.660

$0.01691

MMP100FRF226R

MMP100FRF226R

Yageo

RES SMD 1% 1W MELF

На залиха: 1.018.537

$0.09818

UCR10EVHFSR068

UCR10EVHFSR068

ROHM Semiconductor

RES 0.068 OHM 1% 1/3W 0805

На залиха: 149.253

$0.67000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв