CPF0402B2K2E

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CPF0402B2K2E
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.09391
Листови со податоци онлајн
CPF0402B2K2E PDF
 • серија:CPF, Neohm
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.2 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2BTTD6903F100

RN73H2BTTD6903F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 690K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

SG73P1JTTD8453D

SG73P1JTTD8453D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 845K OHM 0.5% 1/3W 0603

На залиха: 3.220.611

$0.03105

RK73H1ETTP1781D

RK73H1ETTP1781D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.78K OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 3.607.503

$0.02772

RN73R2ATTD6422C25

RN73R2ATTD6422C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 64.2K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

ERJ-H3ED6341V

ERJ-H3ED6341V

Panasonic

RES 6.34K OHM 0.5% 1/6W 0603

На залиха: 3.168.567

$0.03156

RN73H2BTTD6491F100

RN73H2BTTD6491F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.49K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

PLTT0805Z1112AGT5

PLTT0805Z1112AGT5

Vishay

RES SMD 11.1KOHM 0.05% 1/4W 0805

На залиха: 33.291

$3.60450

CRCW120668K0JNEAC

CRCW120668K0JNEAC

Vishay / Dale

RES 68K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 13.793.103

$0.00725

PTN0603E4990BST1

PTN0603E4990BST1

Vishay

RES 499 OHM 0.1% 0.15W 0603

На залиха: 158.730

$0.63000

RN73H2ATTD1371A25

RN73H2ATTD1371A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.37K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 329.218

$0.30375

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв