RN73R2ETTD7962F25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ETTD7962F25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.15960
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:79.6 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RP73D2B732RBTG

RP73D2B732RBTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 732 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 148.069

$0.67536

RPC0805JT430R

RPC0805JT430R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 430 OHM 5% 1/4W 0805

На залиха: 4.460.303

$0.02242

RT0603BRB075R11L

RT0603BRB075R11L

Yageo

RES SMD 5.11 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 303.923

$0.32903

ERJ-U02F2611X

ERJ-U02F2611X

Panasonic

RES 2.61K OHM 1% 1/10W 0402 SMD

На залиха: 7.917.656

$0.01263

ERJ-S03J622V

ERJ-S03J622V

Panasonic

RES SMD 6.2K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 6.150.061

$0.01626

ERJ-S06J273V

ERJ-S06J273V

Panasonic

RES SMD 27K OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 6.150.061

$0.01626

RT1206CRE0736K5L

RT1206CRE0736K5L

Yageo

RES SMD 36.5KOHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 1.574.059

$0.06353

RT1206CRE078K66L

RT1206CRE078K66L

Yageo

RES SMD 8.66KOHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 1.574.059

$0.06353

RN73H2ETTD9761D10

RN73H2ETTD9761D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.76K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 417.972

$0.23925

RN73H2ATTD2552B10

RN73H2ATTD2552B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 25.5K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 273.410

$0.36575

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв