RNCF0402BTC3K32

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNCF0402BTC3K32
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 3.32K OHM 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03850
Листови со податоци онлајн
RNCF0402BTC3K32 PDF
 • серија:RNCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.32 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1JTTD3090D50

RN73H1JTTD3090D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 309 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

SG73P2ETTD104G

SG73P2ETTD104G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 100K OHM 2% 1/2W 1210

На залиха: 1.743.375

$0.05736

RPC0805JT200K

RPC0805JT200K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 200K OHM 5% 1/4W 0805

На залиха: 526.315

$0.19000

RK73H2ETTD1804F

RK73H2ETTD1804F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.8M OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 3.607.503

$0.02772

RN73H1JTTD9310C10

RN73H1JTTD9310C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 931 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 346.140

$0.28890

ERA-3ARB5112V

ERA-3ARB5112V

Panasonic

RES SMD 51.1KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 602.482

$0.16598

RT0805CRE071K91L

RT0805CRE071K91L

Yageo

RES SMD 1.91KOHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 1.826.817

$0.05474

CRCW2010169KFKTF

CRCW2010169KFKTF

Vishay / Dale

RES SMD 169K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 1.159.420

$0.08625

RGC0402FTC590R

RGC0402FTC590R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 590 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 7.127.583

$0.01403

TNPU06032K21AZEN00

TNPU06032K21AZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 2.21K OHM 1/10W 0603

На залиха: 93.422

$1.17745

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв