RC0603F5R36CS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RC0603F5R36CS
Производителот
Samsung Electro-Mechanics
Опис
RES 5.36 OHM 1% 1/20W 0201
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.00728
Листови со податоци онлајн
RC0603F5R36CS PDF
 • серија:RC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.36 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.05W, 1/20W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±300ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0201 (0603 Metric)
 • добавувач уред пакет:0201
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
 • висина - седење (макс):0.010" (0.25mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPW12068K20BETA

TNPW12068K20BETA

Vishay / Dale

RES 8.2K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 272.420

$0.36708

CRG0805F130R

CRG0805F130R

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 130 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 17.123.287

$0.00584

RT0805FRE0759KL

RT0805FRE0759KL

Yageo

RES SMD 59K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 9.505.703

$0.01052

RN73R2ATTD1380D25

RN73R2ATTD1380D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 138 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.915.708

$0.05220

RN73R2ETTD1210B50

RN73R2ETTD1210B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 469.924

$0.21280

HV732HTTE1245F

HV732HTTE1245F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.4M OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 502.916

$0.19884

RN73R1JTTD53R0F25

RN73R1JTTD53R0F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 53 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RCS06036K20FKEA

RCS06036K20FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 6.2K OHM 1% 1/4W 0603

На залиха: 666.666

$0.15000

RN731JTTD3483D50

RN731JTTD3483D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 348K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

TNPW040218K0BYEP

TNPW040218K0BYEP

Vishay / Dale

RES 18K OHM 0.1% 1/10W 0402

На залиха: 131.578

$0.76000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв