ESR10EZPF2702

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ESR10EZPF2702
Производителот
ROHM Semiconductor
Опис
RES SMD 27K OHM 1% 0.4W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01898
Листови со податоци онлајн
ESR10EZPF2702 PDF
 • серија:ESR
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:27 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.4W, 2/5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73H2ATTD1072D

RK73H2ATTD1072D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.7K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 3.367.003

$0.02970

Y14880R07500F9W

Y14880R07500F9W

VPG Foil

RES 0.075 OHM 1% 2W 3637

На залиха: 38.393

$3.12550

RN731JTTD28R0D25

RN731JTTD28R0D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 28 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RK73H2HTTE6R98F

RK73H2HTTE6R98F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.98 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.195.871

$0.04554

RK73B1ETTP113J

RK73B1ETTP113J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11K OHM 5% 1/10W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2ATTD2841A10

RN73H2ATTD2841A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.84K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 254.874

$0.39235

RE1206DRE07510KL

RE1206DRE07510KL

Yageo

RES SMD 510K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 4.564.125

$0.02191

CRCW1206133KFKEB

CRCW1206133KFKEB

Vishay / Dale

RES SMD 133K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 10.718.113

$0.00933

RN73R2ATTD1980A10

RN73R2ATTD1980A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 198 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 313.873

$0.31860

RT1210CRD0713K3L

RT1210CRD0713K3L

Yageo

RES SMD 13.3KOHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 534.644

$0.18704

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв