D55342E07B2E61RTS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
D55342E07B2E61RTS
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 2.61K OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$6.61520
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-55342, RM1206
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.61 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RMCP2010JT36R0

RMCP2010JT36R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 36 OHM 5% 1W 2010

На залиха: 1.840.264

$0.05434

RN73R1JTTD1383F100

RN73R1JTTD1383F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 138K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

CRCW040239K2FKEDC

CRCW040239K2FKEDC

Vishay / Dale

RES 39.2K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN731JTTD1260D100

RN731JTTD1260D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 126 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RN73H1JTTD4021D10

RN73H1JTTD4021D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.02K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 643.252

$0.15546

RNCF1206BKY4K99

RNCF1206BKY4K99

Stackpole Electronics, Inc.

RES 4.99K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 85.006

$1.29402

RN731JTTD6041F25

RN731JTTD6041F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.04K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

D55342E07B324ERWS

D55342E07B324ERWS

Vishay / Dale

RES SMD 324K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

RK73H2ATTD3011F

RK73H2ATTD3011F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.01K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2ATTD9530A25

RN73R2ATTD9530A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 953 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 404.040

$0.24750

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв