AR0402FR-07390RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AR0402FR-07390RL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 390 OHM 1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05474
Листови со податоци онлајн
AR0402FR-07390RL PDF
 • серија:AR
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:390 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CHP0603K13R7FBT

CHP0603K13R7FBT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 0603

На залиха: 25.235

$5.15150

RV0805FR-07845KL

RV0805FR-07845KL

Yageo

RES SMD 845K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.588.310

$0.06296

RN73R2ATTD3741F10

RN73R2ATTD3741F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.74K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 721.500

$0.13860

KTR10EZPJ124

KTR10EZPJ124

ROHM Semiconductor

RES SMD 120K OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 5.878.894

$0.01701

RT1206WRD07887RL

RT1206WRD07887RL

Yageo

RES SMD 887 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 175.833

$0.56872

TNPW1206215RBEEA

TNPW1206215RBEEA

Vishay / Dale

RES 215 OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 504.617

$0.19817

RN73R2ETTD12R1F50

RN73R2ETTD12R1F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

$0.15960

ERJ-14NF8062U

ERJ-14NF8062U

Panasonic

RES SMD 80.6K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 416.666

$0.24000

RN73H2ATTD7411F10

RN73H2ATTD7411F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.41K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 581.023

$0.17211

SMR2D10

SMR2D10

NTE Electronics, Inc.

RES SMD 100M OHM 5% 2W J LEAD

На залиха: 63.218

$1.74000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв