CRCW1206510RJNEC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW1206510RJNEC
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 510 OHM 5% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.00861
Листови со податоци онлајн
CRCW1206510RJNEC PDF
 • серија:CRCW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:510 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1JTTD3302D10

RN73R1JTTD3302D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 33K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 802.568

$0.12460

RE0805FRE07301KL

RE0805FRE07301KL

Yageo

RES SMD 301K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 16.750.418

$0.00597

TNPU06031K37AZEN00

TNPU06031K37AZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 1.37K OHM 1/10W 0603

На залиха: 93.422

$1.17745

CRCW1206140KFKTA

CRCW1206140KFKTA

Vishay / Dale

RES SMD 140K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 5.125.576

$0.01951

RT0805BRD0716R5L

RT0805BRD0716R5L

Yageo

RES SMD 16.5 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 2.338.634

$0.04276

CRCW12102R70FKEA

CRCW12102R70FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 2.7 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 3.240.440

$0.03086

RN73H2ETTD7590D50

RN73H2ETTD7590D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 759 OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

AR0402FR-07390RL

AR0402FR-07390RL

Yageo

RES SMD 390 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.826.817

$0.05474

CHP0603K13R7FBT

CHP0603K13R7FBT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 0603

На залиха: 25.235

$5.15150

RV0805FR-07845KL

RV0805FR-07845KL

Yageo

RES SMD 845K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.588.310

$0.06296

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв