CR1206-FX-1071ELF

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CR1206-FX-1071ELF
Производителот
J.W. Miller / Bourns
Опис
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.00869
Листови со податоци онлајн
CR1206-FX-1071ELF PDF
 • серија:CR1206
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.07 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.030" (0.75mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2BTTD1430F100

RN73H2BTTD1430F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 143 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RN73H1ETTP4270F10

RN73H1ETTP4270F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 427 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 821.018

$0.12180

RN73H1ETTP2490D50

RN73H1ETTP2490D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 249 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

$0.07840

ERJ-S03J161V

ERJ-S03J161V

Panasonic

RES SMD 160 OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 6.150.061

$0.01626

RN73R1JTTD3700F25

RN73R1JTTD3700F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 370 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

ERA-6KEB6043V

ERA-6KEB6043V

Panasonic

RES 604K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 469.637

$0.21293

RG1005V-681-B-T5

RG1005V-681-B-T5

Susumu

RES SMD 680 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 102.296

$0.97755

SR73W3ATTER232F

SR73W3ATTER232F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 381.664

$0.26201

ERJ-PA3J120V

ERJ-PA3J120V

Panasonic

RES SMD 12 OHM 5% 1/4W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-S06F33R2V

ERJ-S06F33R2V

Panasonic

RES SMD 33.2 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 4.140.786

$0.02415

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв