RM14F3402CT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RM14F3402CT
Производителот
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Опис
RES SMD 34K OHM 1% 1/3W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RM
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:34 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RC1206FR-071K4L

RC1206FR-071K4L

Yageo

RES SMD 1.4K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

SMW24R7JT

SMW24R7JT

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 4.7 OHM 5% 2W 2616

На залиха: 149.253

$0.67000

AT0402DRD07249RL

AT0402DRD07249RL

Yageo

RES SMD 249 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 2.972.651

$0.03364

ERJ-P06D1240V

ERJ-P06D1240V

Panasonic

RES SMD 124 OHM 0.5% 1/2W 0805

На залиха: 2.805.836

$0.03564

RN73H2BTTD65R7B25

RN73H2BTTD65R7B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 65.7 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

TNPW12069K10BYEA

TNPW12069K10BYEA

Vishay / Dale

RES 9.1K OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 300.751

$0.33250

RG3216V-2490-B-T5

RG3216V-2490-B-T5

Susumu

RES SMD 249 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 82.913

$1.32668

CPF0603B475KE1

CPF0603B475KE1

TE Connectivity AMP Connectors

RES 475 KOHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 678.564

$0.14737

SG73S2ATTD754G

SG73S2ATTD754G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 750K OHM 2% 1/4W 0805

На залиха: 4.638.218

$0.02156

RN73R2ATTD1382F25

RN73R2ATTD1382F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 13.8K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв