M55342E04B5B36RT5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
M55342E04B5B36RT5
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 5.36KOHM 0.1% 0.15W 1505
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$2.56988
Листови со податоци онлајн
M55342E04B5B36RT5 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55342, RM1505
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.36 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.15W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Nonstandard
 • добавувач уред пакет:1505
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.155" L x 0.050" W (3.94mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW020147R0FNEE

CRCW020147R0FNEE

Vishay / Dale

CRCW0201 200 47R 1% EF4 E3

На залиха: 17.513.134

$0.00571

RK73B1HRTTC472J

RK73B1HRTTC472J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.7K OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 714.285

$0.14000

RNCF0603BKE7K87

RNCF0603BKE7K87

Stackpole Electronics, Inc.

RES 7.87K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RN73R2BTTD1291F100

RN73R2BTTD1291F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.29K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

M55342K06B619ARWS

M55342K06B619ARWS

Vishay / Dale

RES SMD 619 OHM 0.1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

RNCF0402DTC127R

RNCF0402DTC127R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 127 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 7.142.857

$0.01400

RN73R2ETTD2003D10

RN73R2ETTD2003D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 504.617

$0.19817

RG3216V-1371-D-T5

RG3216V-1371-D-T5

Susumu

RES SMD 1.37K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 119.345

$0.83790

RN73R2ATTD1423D100

RN73R2ATTD1423D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 142K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

HV73V2BTTD5103F

HV73V2BTTD5103F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 510K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 178.571

$0.56000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв