RN73R2ETTD1000F25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ETTD1000F25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.15960
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:100 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AC2010FK-0736K5L

AC2010FK-0736K5L

Yageo

RES SMD 36.5K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.229.157

$0.04486

ERJ-HP6F1131V

ERJ-HP6F1131V

Panasonic

RES 1.13K OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 2.498.750

$0.04002

RC2512JK-7W2R2L

RC2512JK-7W2R2L

Yageo

RES 2.2 OHM 5% 2W 2512

На залиха: 131.578

$0.76000

CRCW04021R82FKEDHP

CRCW04021R82FKEDHP

Vishay / Dale

RES SMD 1.82 OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 5.913.660

$0.01691

RN73H1JTTD75R9B10

RN73H1JTTD75R9B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 75.9 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 273.410

$0.36575

SG73S2BTTD3741F

SG73S2BTTD3741F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.74K OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

RN73R2BTTD60R4B10

RN73R2BTTD60R4B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 60.4 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 336.700

$0.29700

RL73N1ER16FTDF

RL73N1ER16FTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES 0.16 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.419.043

$0.07047

TNPW120620K0BEEA

TNPW120620K0BEEA

Vishay / Dale

RES 20K OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 158.730

$0.63000

RT1206DRE071K4L

RT1206DRE071K4L

Yageo

RES SMD 1.4K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 3.703.703

$0.02700

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв