RMCF0201FT4K75

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RMCF0201FT4K75
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 4.75K OHM 1% 1/20W 0201
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
900000
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
RMCF0201FT4K75 PDF
 • серија:RMCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.75 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.05W, 1/20W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0201 (0603 Metric)
 • добавувач уред пакет:0201
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
 • висина - седење (макс):0.010" (0.26mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RC2010JK-071M5L

RC2010JK-071M5L

Yageo

RES SMD 1.5M OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 3.624.501

$0.02759

ERA-1ARW6491C

ERA-1ARW6491C

Panasonic

RES SMD 6.49K OHM 1/20W 0201

На залиха: 121.951

$0.82000

RT2512FKE074K42L

RT2512FKE074K42L

Yageo

RES SMD 4.42K OHM 1% 3/4W 2512

На залиха: 1.030.502

$0.09704

RNCF0402DKE1K30

RNCF0402DKE1K30

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.3K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 4.273.504

$0.02340

RN73H2ATTD8662B10

RN73H2ATTD8662B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 86.6K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 273.410

$0.36575

CRCW04023K60FKTD

CRCW04023K60FKTD

Vishay / Dale

RES SMD 3.6K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 6.788.866

$0.01473

RN73R2ATTD7232F25

RN73R2ATTD7232F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 72.3K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

SG73P2ATTD1052D

SG73P2ATTD1052D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.5K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 3.050.640

$0.03278

CRCW020142K2FNED

CRCW020142K2FNED

Vishay / Dale

RES SMD 42.2K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CRT0805-DY-1801ELF

CRT0805-DY-1801ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 1.8K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 4.504.504

$0.02220

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв