CRCW12181K80FKEK

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW12181K80FKEK
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 1.8K OHM 1% 1W 1218
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10868
Листови со податоци онлајн
CRCW12181K80FKEK PDF
 • серија:CRCW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.8 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1218 (3246 Metric)
 • добавувач уред пакет:1218
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2BTTD4071B50

RN73R2BTTD4071B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.07K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

RK73B2ATTD363G

RK73B2ATTD363G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 36K OHM 2% 1/4W 0805

На залиха: 8.169.934

$0.01224

M55342K06B390DRWSV

M55342K06B390DRWSV

Vishay / Dale

RES SMD 390 OHM 1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

SG73P2ATTD433G

SG73P2ATTD433G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 43K OHM 2% 1/4W 0805

На залиха: 4.638.218

$0.02156

ERJ-B1CFR03U

ERJ-B1CFR03U

Panasonic

RES 0.03 OHM 2W 2010 WIDE

На залиха: 184.328

$0.54251

RN73R1JTTD39R0D50

RN73R1JTTD39R0D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 39 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RE0201BRE07487KL

RE0201BRE07487KL

Yageo

RES SMD 487K OHM 0.1% 1/20W 0201

На залиха: 950.841

$0.10517

RN73R2BTTD2262C10

RN73R2BTTD2262C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 22.6K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 454.545

$0.22000

RN73H1JTTD3243D10

RN73H1JTTD3243D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 324K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 643.252

$0.15546

RN73H1JTTD2872F50

RN73H1JTTD2872F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 28.7K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв