M55342H03B6B65RT5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
M55342H03B6B65RT5
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 6.65K OHM 0.1% 1/5W 1005
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$2.16562
Листови со податоци онлајн
M55342H03B6B65RT5 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55342, RM1005
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:6.65 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Nonstandard
 • добавувач уред пакет:1005
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.105" L x 0.050" W (2.67mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT0402BRD0778K7L

RT0402BRD0778K7L

Yageo

RES SMD 78.7KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 263.157

$0.38000

RN73H1JTTD11R3F50

RN73H1JTTD11R3F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.3 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RN73H2ETTD1520B50

RN73H2ETTD1520B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 152 OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 370.370

$0.27000

M55342K11B1B76RT3

M55342K11B1B76RT3

Vishay / Dale

RES SMD 1.76KOHM 0.1% 1/20W 0402

На залиха: 37.338

$2.94600

RK73B1ERTTP365G

RK73B1ERTTP365G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.6M OHM 2% 1/10W 0402

На залиха: 4.861.448

$0.02057

RN73H2ATTD1380D50

RN73H2ATTD1380D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 138 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RN73H1JTTD2132F100

RN73H1JTTD2132F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21.3K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RG1608V-221-P-T1

RG1608V-221-P-T1

Susumu

RES SMD 220 OHM 0.02% 1/10W 0603

На залиха: 102.297

$1.07530

SR731JTTDR169F

SR731JTTDR169F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 884.564

$0.11305

RT0805BRE071K54L

RT0805BRE071K54L

Yageo

RES SMD 1.54K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.646.090

$0.06075

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв