RN73H2ETTD4420B50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ETTD4420B50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 442 OHM 0.1% 1/4W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.27000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:442 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RS73G1JTTD1133D

RS73G1JTTD1133D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 113K OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

RN731JTTD1742D10

RN731JTTD1742D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 17.4K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 844.808

$0.11837

RG1005P-1132-W-T5

RG1005P-1132-W-T5

Susumu

RES SMD 11.3K OHM 1/16W 0402

На залиха: 358.037

$0.27930

RN73H2BTTD6200D10

RN73H2BTTD6200D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 620 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.740

$0.18425

SG73S1JTTD471G

SG73S1JTTD471G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 470 OHM 2% 1/5W 0603

На залиха: 5.681.818

$0.01760

RT0805CRB0764R9L

RT0805CRB0764R9L

Yageo

RES SMD 64.9 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 878.271

$0.11386

SMF711KJT

SMF711KJT

TE Connectivity AMP Connectors

SMF 7W 11K 5% TAPED

На залиха: 47.619

$2.31000

SR732ATTD1R58D

SR732ATTD1R58D

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 884.564

$0.11305

MCT06030D2152BP500

MCT06030D2152BP500

Vishay / Beyschlag

RES SMD 21.5KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.452.432

$0.06885

TNPU08051K78AZEN00

TNPU08051K78AZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 1.78KOHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 89.521

$1.22876

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв