Y11695K25000T9L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
Y11695K25000T9L
Производителот
VPG Foil
Опис
RES SMD 5.25K OHM 0.6W 3017
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$9.49620
Листови со податоци онлајн
Y11695K25000T9L PDF
 • серија:SMR3D
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.25 kOhms
 • толеранција:±0.01%
 • моќност (вати):0.6W
 • составот:Metal Foil
 • карактеристики:Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±2ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:3017 J-Lead
 • добавувач уред пакет:SMD
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
 • висина - седење (макс):0.122" (3.10mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AC0603FR-071R8L

AC0603FR-071R8L

Yageo

RES SMD 1.8 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2ATTD3013C25

RN73R2ATTD3013C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 301K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

RN73R2ETTD36R5D100

RN73R2ETTD36R5D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 582.852

$0.17157

TNPW0603383RBECN

TNPW0603383RBECN

Vishay / Dale

RES 383 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 272.420

$0.36708

AC0201FR-071R43L

AC0201FR-071R43L

Yageo

RES SMD 1.43 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 12.755.102

$0.00784

RK73B2ERTTD1R8J

RK73B2ERTTD1R8J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.8 OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 1.346.076

$0.07429

CRF2512-FZ-R002ELF

CRF2512-FZ-R002ELF

J.W. Miller / Bourns

RES 0.002 OHM 1% 2W 2512

На залиха: 149.253

$0.67000

ERJ-14NF3403U

ERJ-14NF3403U

Panasonic

RES SMD 340K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 303.030

$0.33000

RT1206DRD07432RL

RT1206DRD07432RL

Yageo

RES SMD 432 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 3.003.003

$0.03330

ERJ-S1DF5760U

ERJ-S1DF5760U

Panasonic

RES SMD 576 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 762.892

$0.13108

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв