RN73R2BTTD1072B50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2BTTD1072B50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 10.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.13440
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:10.7 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1ETTP9531D50

RN73H1ETTP9531D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.53K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

$0.07840

CRCW12063R60JNEAC

CRCW12063R60JNEAC

Vishay / Dale

RES 3.6 OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 13.793.103

$0.00725

RG3216P-5101-B-T5

RG3216P-5101-B-T5

Susumu

RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 895.094

$0.11172

HRG3216P-1071-B-T1

HRG3216P-1071-B-T1

Susumu

RES SMD 1.07K OHM 0.1% 1W 1206

На залиха: 223.773

$0.44688

RN73H2BTTD3163C10

RN73H2BTTD3163C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 316K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 370.370

$0.27000

RNCF0603DTE21R0

RNCF0603DTE21R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 21 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 6.666.666

$0.01500

RCL12181R58FKEK

RCL12181R58FKEK

Vishay / Dale

RES SMD 1.58 OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 920.132

$0.10868

RN73R1JTTD6810D100

RN73R1JTTD6810D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 681 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RN73H2ATTD8871B25

RN73H2ATTD8871B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.87K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RK73G1JTTD49R9D

RK73G1JTTD49R9D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 49.9 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.020.202

$0.04950

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв