CHP2512K1301FBT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CHP2512K1301FBT
Производителот
Vishay / Sfernice
Опис
RES SMD THICK FILM 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$6.96080
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:*
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:-
 • толеранција:-
 • моќност (вати):-
 • составот:-
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:-
 • Работна температура:-
 • пакет / куќиште:-
 • добавувач уред пакет:-
 • оценки:-
 • големина / димензија:-
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:-
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-U06F2403V

ERJ-U06F2403V

Panasonic

RES 240K OHM 1% 1/8W 0805 SMD

На залиха: 4.997.501

$0.02001

RN73R2ATTD1294D100

RN73R2ATTD1294D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.29M OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

SR733ATTE1R69F

SR733ATTE1R69F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 450.227

$0.22211

TNPW121029K4BEEA

TNPW121029K4BEEA

Vishay / Dale

RES 29.4K OHM 0.1% 1/2W 1210

На залиха: 203.210

$0.49210

ERJ-U08J7R5V

ERJ-U08J7R5V

Panasonic

RES 7.5 OHM 5% 1/8W 1206 SMD

На залиха: 4.494.382

$0.02225

AC1206FR-0759KL

AC1206FR-0759KL

Yageo

RES SMD 59K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 9.596.928

$0.01042

RN73H2ETTD2523C10

RN73H2ETTD2523C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 252K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 235.698

$0.42427

CMP2512-FX-5110ELF

CMP2512-FX-5110ELF

J.W. Miller / Bourns

RESHIGHPOWER 2512 511R 1% 1.5W T

На залиха: 178.571

$0.56000

RMCF1210FT133R

RMCF1210FT133R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 133 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 666.666

$0.15000

ERJ-PB3D4532V

ERJ-PB3D4532V

Panasonic

RES SMD 45.3K OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 625.000

$0.16000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв