RN73R2ATTD7870C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD7870C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 787 OHM 0.25% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10240
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:787 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2BTTD1210A25

RN73R2BTTD1210A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 121 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 404.040

$0.24750

SG73P2ATTD9760D

SG73P2ATTD9760D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 976 OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 3.050.640

$0.03278

RN73H1ETTP7592C25

RN73H1ETTP7592C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 75.9K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

RN73H1JTTD4023B25

RN73H1JTTD4023B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 402K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

WK73R2HTTE111J

WK73R2HTTE111J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 110 OHM 5% 1W 2010

На залиха: 1.159.420

$0.08625

ERJ-P14F4702U

ERJ-P14F4702U

Panasonic

RES SMD 47 KOHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.767.096

$0.05659

RN73H2BTTD9531D50

RN73H2BTTD9531D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.53K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RT0603CRE071K02L

RT0603CRE071K02L

Yageo

RES SMD 1.02K OHM 1/10W 0603

На залиха: 2.059.308

$0.04856

RN73H2ATTD1563D100

RN73H2ATTD1563D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 156K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RN73R2ETTD56R0D50

RN73R2ETTD56R0D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв