RN73C2A1K37BTDF

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73C2A1K37BTDF
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 1.37KOHM 0.1% 1/10W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
4264
Единечната цена
$0.94000
Листови со податоци онлајн
RN73C2A1K37BTDF PDF
 • серија:RN73, Holsworthy
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.37 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2BTTD38R8D25

RN73H2BTTD38R8D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 38.8 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

ERJ-U03D1503V

ERJ-U03D1503V

Panasonic

0603 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 15

На залиха: 4.095.004

$0.02442

M55342H08B1E50RWS

M55342H08B1E50RWS

Vishay / Dale

RES SMD 1.5K OHM 1% 0.8W 2010

На залиха: 8.895

$12.36600

ERA-3VPB2402V

ERA-3VPB2402V

Panasonic

RES 24K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 677.369

$0.14763

PT2010FK-7W0R47L

PT2010FK-7W0R47L

Yageo

RES 0.47 OHM 1% 1W 2010

На залиха: 678.610

$0.14736

M55342K06B723ARWS

M55342K06B723ARWS

Vishay / Dale

RES SMD 723 OHM 0.1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

RG1608N-392-W-T1

RG1608N-392-W-T1

Susumu

RES SMD 3.9KOHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 125.000

$0.80000

RN73H2BTTD1740C50

RN73H2BTTD1740C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 174 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

IGBRC1800CKANCT5

IGBRC1800CKANCT5

Vishay

RES BACK CONTACT NI 1.8 OHM 10%

На залиха: 28.301

$4.24000

TNPW080520K0BYCN

TNPW080520K0BYCN

Vishay / Dale

RES 20K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 214.822

$0.46550

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв