D55342E07B22B1RTI

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
D55342E07B22B1RTI
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$11.34000
Листови со податоци онлајн
D55342E07B22B1RTI PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55342, RM1206
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:22.1 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CR012212F

CR012212F

Meritek

RES SMD 22.1K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.820.078

$0.03546

PHP00603E83R5BBT1

PHP00603E83R5BBT1

Vishay

RES SMD 83.5 OHM 0.1% 3/8W 0603

На залиха: 167.084

$0.59850

RT0603WRC07562RL

RT0603WRC07562RL

Yageo

RES SMD 562 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 297.212

$0.33646

RN73H2BTTD2132D100

RN73H2BTTD2132D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21.3K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

SR732ATTD3R65D

SR732ATTD3R65D

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 884.564

$0.11305

RN73H1JTTD6730F25

RN73H1JTTD6730F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 673 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RN73H1ETTP62R6D10

RN73H1ETTP62R6D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 62.6 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 821.018

$0.12180

ERJ-U14F2671U

ERJ-U14F2671U

Panasonic

RES 2.67K OHM 1% 1/2W 1210 SMD

На залиха: 1.773.993

$0.05637

CRCW1206430KJNEAC

CRCW1206430KJNEAC

Vishay / Dale

RES 430K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 13.793.103

$0.00725

RN73R1JTTD6490D25

RN73R1JTTD6490D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 649 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.314.814

$0.04320

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв