WSL2010R0680FEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
WSL2010R0680FEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 0.068 OHM 1% 1/2W 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
3409
Единечната цена
$0.92000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:WSL
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:68 mOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Element
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±75ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 170°C
 • пакет / куќиште:2010 (5025 Metric)
 • добавувач уред пакет:2010
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
 • висина - седење (макс):0.035" (0.89mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPU08051K15AZEN00

TNPU08051K15AZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 1.15KOHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 89.521

$1.22876

MMA02040C3013FB000

MMA02040C3013FB000

Vishay / Beyschlag

RES 301K OHM 1% 2/5W MELF 0204

На залиха: 3.571.428

$0.02800

RN73R2ATTD1112C10

RN73R2ATTD1112C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.1K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 454.545

$0.22000

RN73R2ATTD2182D50

RN73R2ATTD2182D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21.8K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RK73H1JTTD1872F

RK73H1JTTD1872F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 18.7K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-XGNF6040Y

ERJ-XGNF6040Y

Panasonic

RES 604 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.510.003

$0.02849

SG73P2BTTD2R61F

SG73P2BTTD2R61F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.61 OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

CRGCQ0603F18K

CRGCQ0603F18K

TE Connectivity AMP Connectors

CRGCQ 0603 18K 1%

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2ETTD1400C10

RN73H2ETTD1400C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 140 OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 235.698

$0.42427

ERJ-UP3D9091V

ERJ-UP3D9091V

Panasonic

RES 9.09K OHM 0.5% 1.4W 0603

На залиха: 2.623.294

$0.03812

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв